Ile kosztuje film reklamowy? Cena zdobywania klienta.

Wielu przedsiębiorców, rozpoczynających swoją działalność, zastanawia się, ile kosztuje film reklamowy? Jednak niewielu wie, że tak naprawdę cena filmu jest całkowicie zależna od nich samych oraz dobrego pomysłu na reklamę i biznes. Najwyższym priorytetem dla każdej firmy jest zdobywanie klientów, bo tylko dzięki nim przedsiębiorstwo może istnieć, to oczywiste. Zdobycie i ugruntowanie dobrej pozycji na rynku nie jest jednak prostym zadaniem. Dlatego już na samym początku biznesowej drogi warto pamiętać, że liczy się pierwsze wrażenie, jakie reklama wywrze na Klientach. Środki na reklamę w początkowym okresie prowadzenia działalności powinny być zwielokrotnione i uwzględnione w biznesplanie. Film reklamowy jest w tej chwili najskuteczniejszym nośnikiem informacji, ponieważ ma ogromne możliwości masowej dystrybucji, włącznie z kanałami darmowymi takimi jak media społecznościowe czy YouTube. Dobrej reklamy nie można odkładać na później lub używać do jej tworzenia środków amatorskich. Jeśli na samym początku tworzenia marki reklama zrobi na Klientach złe wrażenie, to przedsiębiorcy będzie bardzo ciężko potem to zmienić. Trzeba pamiętać, że filmy reklamowe mają różne budżety, małe i duże. Jeśli danej firmy nie stać na reklamę z udziałem celebrytów lub efektów specjalnych to wykorzystuje się dobry i niespotykany dotąd pomysł reklamowy, który zapada w pamięć klientów. Możliwości jest nieskończenie wiele. Powstaje pytanie, co zrobić, aby zaistnieć, ukazać się z najlepszej strony i przekazać potencjalnemu klientowi jasną informację, że oferta jest najlepsza dla niego i koniecznie powinien z niej skorzystać? To pytanie ma wiele odpowiedzi i każda z nich brzmi inaczej dla danej branży, usługi lub produktu. Dlatego na to pytanie powinni odpowiadać specjaliści, którzy doskonale znają rynek reklamowy. Wytwórnia filmów reklamowych Blaurung Films posiada ponad 15 lat doświadczenia w branży i służy fachowymi radami. Dopasowujemy reklamy do budżetu naszych Klientów.

Konkurencja podbija stawkę. Ile kosztuje Film reklamowy dla firmy?

Ile kosztuje film reklamowy konkurencji i jaką jakość prezentuje? Powszechnie wiadomo, że filmy reklamowe dla firm są w tej chwili na pierwszym miejscu listy „must have”. Jest prawie pewne, że konkurencja posiada już jakieś filmy reklamowe. Przygotowując własny film reklamowy należy wziąć je pod uwagę. Konkurencja zawsze istniała i będzie istnieć. Warto wiedzieć, z kim toczy się walkę o Klienta. Być albo nie być przedsiębiorcy, w dużej mierze zależy od tego, jak wypadnie na tle konkurencji. Pojawiają się kolejne pytania. Jakie są obecnie metody wyróżnienia się, zaistnienia w świadomości, zaskarbienia sobie sympatii klientów? Co zrobić, żeby znaleźć swoje miejsce na rynku? Jak umacniać swoją pozycję i reagować na zmiany? Myśląc poważnie o filmie reklamowym, nie można opierać się wyłącznie na własnych doświadczeniach. Zespół kreatywny Wytwórni Blaurung Films składający się z czterech specjalistów oferuje ogromne doświadczenie i na bieżąco śledzi reklamy, statystyki oraz trendy w filmach reklamowych z całego świata. Doświadczenie przedsiębiorców w danej branży jest dla nas bardzo ważne, ale dopiero w połączeniu z wiedzą specjalistyczną z zakresu filmu reklamowego stanowi podstawę do konkretnych działań marketingowych. Znajomość branży, oferty i reklam konkurencji połączona z doświadczeniem w tworzeniu reklam potrafi zdziałać cuda.

Jakość decyduje o tym ile kosztuje Film reklamowy.

Przedsiębiorca, współpracujący z Wytwórnią Blaurung Films, już na etapie tworzenia scenariusza, może zdecydować ile kosztuje film reklamowy dla jego Firmy, określając budżet. Najlepszy film reklamowy sprawia, że przekaz reklamowy dociera masowo do konsumentów przy minimalnych nakładach finansowych. Oferta staje się rozpoznawalna i pożądana przez konsumentów. Właśnie, czy aby na pewno zawsze tak się dzieje? Przecież nie każda reklama jest ciekawa, tylko niektóre oglądane są z uwagą, często bywa wręcz odwrotnie. Reklamy są omijane, przełączane, ignorowane. Widzowie włączają mechanizm obronny, dzięki któremu nie zaśmiecają swojej pamięci. Czy jednak ciekawa reklama to taka, która w danym momencie zaspokaja potrzeby widza? Nie, często konsument z zaciekawieniem ogląda reklamy produktów, które są dla niego zbyteczne lub na które go nie stać. Jak to się dzieje?  Przedsiębiorcy opierając się na wiedzy producentów reklam, dążą do tego, by zapaść w pamięć odbiorców, dlatego informacja reklamowa w filmie jest przekazana w sposób niebanalny. Zadaniem, wytwórni filmów reklamowych, jest wybrać taki rodzaj reklamy i metodę na opowiedzenie ciekawej historii, aby widzowie obejrzeli ją z zaciekawieniem, a może nawet przesłali do swoich znajomych. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach! Sam fakt stworzenia filmu reklamowego nie wystarczy. Film reklamowy musi być naprawdę dobry jakościowo, dopasowany do profilu działalności i odpowiednio wycelowany w odbiorców. Ważne jest to, że dobry i skuteczny film reklamowy, nie musi być drogi. Dowodzą tego statystyki wyświetleń reklam o skromnych budżetach. Sukces filmu reklamowego to przede wszystkim dobry pomysł, a takich w Wytwórni Blaurung Films nie brakuje.

Ile kosztuje film reklamowy? Zanim zapytasz, określ jego cel.

Ile kosztuje film reklamowy? To w dużym stopniu zależy od celu, jaki film ma realizować. Ważna jest świadomość, że prawidłowe i jednoznaczne określenie celu zapewnia marketingowe zwycięstwo, jeśli jednak cel filmu jest zbyt ogólny lub celów jest bardzo wiele, to może się okazać, że skuteczność filmu będzie osłabiona. Oczywiste jest, że film reklamowy, którego celem jest podniesienie sprzedaży produktu w Polsce, będzie kosztował mniej niż film budujący pozytywny wizerunek marki na całym świecie. Tylko przedsiębiorca zlecający nam pracę nad filmem reklamowym wie, co tak naprawdę chce osiągnąć. Często na początku produkcji filmu pomagamy takie cele określić i wybrać najważniejsze z nich. W trakcie tworzenia scenariusza wspólnie z Klientem nasi specjaliści ustalają czy stworzyć jedną reklamę realizującą wszystkie cele, czy może powinny powstać oddzielne filmy, z których każdy będzie realizował inny cel. Od czego więc rozpocząć prace nad filmem reklamowym? Priorytetem winno być określenie celu lub celów. Na tej podstawie w naszej Wytwórni powstanie pomysł na film reklamowy, oryginalny, jedyny w swoim rodzaju, nieprzeciętny. Pisząc treatment filmu staramy się opowiedzieć jakąś historię, zaciekawić odbiorcę, zaintrygować, może skłonić do przemyśleń, zastanowienia, refleksji. Czasem, przedsiębiorcy przychodzą do Wytwórni Blaurung Films z wstępną koncepcją filmu reklamowego. Wtedy, służymy radą i staramy się wzbogacić koncepcję o elementy, które podniosą jej skuteczność. Zaraz po określeniu celu filmu reklamowego, najważniejszy jest pomysł, a co za tym idzie, scenariusz. Pisząc scenariusz scenarzysta określa koszty, jakie poniesie zleceniodawca realizując film reklamowy.

Ile kosztuje film reklamowy? Budżet. Emisja i kanały dystrybucji.

Przedsiębiorca najczęściej popełnia błąd zaczynając od pytania ile kosztuje film reklamowy. Oczywiście możemy określić koszty na podstawie przykładowej produkcji jednak tak naprawdę to właśnie sam zleceniodawca musi oszacować swoje możliwości finansowe, a prościej mówiąc, zadeklarować, ile jest w stanie przeznaczyć na realizację filmu oraz na jego emisję. To bardzo ważne, aby umieć świadomie określić, czym się dysponuje i w jakich granicach wytwórnia filmów reklamowych może się poruszać. Film reklamowy to kilka składowych, których jakość decydować będzie o skuteczności. Skoro wspomnieliśmy o tym, że film to wiele powiązanych ze sobą elementów, warto zatrzymać się chwilę nad jednym z nich. To, ile kosztuje film reklamowy zależy również od tego, gdzie będzie emitowany, czy w telewizji, czy też w Internecie. Każdy kanał dystrybucji reklam rządzi się innymi prawami, których należy ściśle przestrzegać i uwzględniać je na etapie planowania. Przykładem mogą być ograniczenia czasowe emisji, które narzucają poszczególne media. Koszt emisji w poszczególnych mediach też są zróżnicowane. Określając budżet filmu trzeba jednoznacznie zdecydować gdzie będzie on emitowany. Całkowity budżet filmu reklamowego powinien zawierać środki na produkcję i na emisję.

Dla przykładu:

 • Produkcja i realizacja filmu reklamowego emitowanego w TV nie powinna być droższa niż 30% całego budżetu. Reszta budżetu zostanie wykorzystana na zakup mediów i emisję w TV.
 • Produkcja i realizacja filmu reklamowego na potrzeby kampanii reklamowej w serwisie YouTube nie powinna kosztować więcej niż 50% całkowitego budżetu reklamowego. Pozostałe środki zostaną spożytkowane na koszty kampanii.
 • Film reklamowy wykorzystywany na stronie internetowej przedsiębiorcy, w mediach społecznościowych, w formie bezpłatnych udostępnień lub na targach branżowych, może zostać wyprodukowany przy użyciu 100% całego budżetu na film, ponieważ jego dystrybucja i emisja będzie całkowicie darmowa.

Produkcja i realizacja filmu reklamowego to oświetlenie, kostiumy, rekwizyty, odpowiednia scenografia, lokalizacja zdjęciowa, sprzęt filmowy, ale przede wszystkim doświadczona ekipa, ludzie, którzy sprawią, że potencjalny klient uwierzy w treść przekazu reklamowego. Dni poświęcone na nagranie materiału filmowego to tylko połowa pracy, potem przychodzi czas na montaż, poprawki, zgranie wszystkich elementów. Zastanawiając się nad kosztami, trzeba naprawdę dobrze przemyśleć, czego chcemy i ile czasu i pieniędzy możemy na to przeznaczyć. Bardzo dobrym pomysłem jest zwrócenie się do jednego z naszych kierowników produkcji, który podpowie, jakie kanały dystrybucji reklamy będą najskuteczniejsze przy założonym budżecie.

Ile kosztuje film reklamowy? Czy mały budżet wystarczy?

Kiedy przedsiębiorca ustali budżet, a więc z grubsza wie, ile będzie go kosztować film reklamowy. Nasi scenarzyści konsultują pomysły i przedstawiają możliwości realizacyjne w ramach budżetu. Dobry, profesjonalny film reklamowy nie musi być drogi. W tym momencie najważniejsze jest doświadczenie specjalistów, którzy wiedzą z doświadczenia, które pomysły są możliwe do zrealizowania, a na które w połowie produkcji zabraknie pieniędzy. Wiedza i umiejętności, pomagają pogodzić dobry pomysł na film z dostępnymi środkami finansowymi. Dopracowanie, stworzenie profesjonalnego scenariusza, na który nas stać, to pierwsze zadanie dla ekspertów. Jeśli zostanie ustalone, jakie cele ma film reklamowy, jakie wartości i emocje ma przekazać, do kogo jest skierowany, co dla odbiorcy jest najważniejsze i decydujące przy wyborze produktu lub usługi, zostanie stworzony scenariusz, to sukces reklamowy jest w zasięgu ręki. Można przystąpić do realizacji zdjęć. Mały budżet nie jest problemem wymaga jednak dużego wysiłku i doświadczenia ekipy pracującej w Wytwórni Filmów reklamowych.

 Kosztorys, czyli ile kosztuje film reklamowy?

Pisząc ten artykuł chcieliśmy podzielić się wiedzę na temat wielu czynników, które trzeba wziąć pod uwagę, aby móc przygotować kosztorys filmu. Ustalenie sztywnego cennika jest w przypadku takiej usługi niemożliwe. Szacowanie kwot w ciemno jest w najlepszym razie niepoprawnym optymizmem. Jedyną osobą, która może na samym początku produkcji powiedzieć ile będzie kosztował film jest sam zlecający. Ponieważ jeśli ma ograniczony budżet to producent filmu reklamowego nie będzie mógł go przekroczyć.

Podsumowując, to ile kosztuje film reklamowy zależy od:

 1. Celu jaki ma realizować film,
 2. stopnia skomplikowania scenariusza (miejsce akcji, występowanie fabuły),
 3. wyboru mediów gdzie film reklamowy zostanie wyemitowany (telewizja, Internet, vod, instream, social media),
 4. długości filmu reklamowego,
 5. ilości wersji montażowych i językowych,
 6. użytej muzyki i rodzaju licencji,
 7. czasu potrzebnego do realizacji zdjęć (ilość dni zdjęciowych),
 8. rekwizytów, scenografii i kostiumów,
 9. ilości zaangażowanych osób (aktorów, statystów, celebrytów, lektorów, ekipy),
 10. ilości lokalizacji, w których będą nagrywane zdjęcia,
 11. wykorzystanego sprzętu filmowego,
 12. jakości nagrania (filmy w 4k są droższe w postprodukcji),
 13. wymogów technicznych,

oraz wielu innych składników, które mogą, ale nie muszą pojawić się w danej produkcji filmowej. Na szczęście zleceniodawca zamawiając film reklamowy w Wytwórni Blaurung Films nie musi się przejmować wszystkimi etapami produkcji. Usługi, które oferujemy są kompleksowe i zwalniają zleceniodawcę z konieczności nadzorowania wszystkich prac nad Filmem. Najważniejszym zadaniem zleceniodawcy jest przekazanie producentowi celów, które musi osiągnąć film i wstępne ustalenie budżetu. Przed zamknięciem scenariusza, nikt nie jest w stanie samodzielnie określić, ile kosztuje film reklamowy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z Wytwórni posiadającej doświadczenie. Dobrze zaplanowana reklama to inwestycja. Starannie przygotowany film reklamowy ma duże szanse przynieść konkretne efekty i osiągnąć dużą skuteczność. Ważną informacją jest to, że film reklamowy nie musi być drogi, skomplikowany i przesycony kosztownymi efektami specjalnymi, aby był skuteczny. Czasem najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze. Dlatego współpracę z Wytwórnią Blaurung Films prawie zawsze zaczyna się od podpisania umowy na realizację scenariusza. To zleceniodawca określa ile kosztuje film reklamowy, ustalając z naszą pomocą jego budżet.

Zadzwoń teraz i zapytaj!!!  Jaki film reklamowy możemy zrobić dla Ciebie?